Puidu hinnad püsivad head

Pärast vahepealset puiduhindade langust, hakkas eelmise aasta lõpus tulema märke, et olukord ümarmaterjali turul on paranemas. Selle aasta algusest ongi hinnad olnud valdavalt tõusus ning kevade saabumine ja suve lähenemine hindasid veelgi tõstnud.

Okaspuupalkide puhul on hinnad tõusnud kõikides sortides. Vaatamata sellele, et aastatagusega võrreldes on hinnad endiselt madalamad on selle aasta algusega võrreldes lattide hinnad kasvanud ca 22%, kuuse- ja männipeenpalgid ning kuusepalgid enam kui 9% ja männipalgid 3,8%.

Lehtpuu jämesortimentide hinnad on viimastel kuudel valdavalt püsinud stabiilsed. Aasta algusega võrreldes on lehtpuu jämesortimentide hinnakasv olnud aga märgatavalt suurem. Kui kasesortimentidel jääb hinnatõus alla 5%, siis hallilepapalgil on see üle 9%, sanglepapalgil enam kui 13% ja haavapalgil koguni rohkem kui 16%.

Puidudhinnad. Märts 2024. Metsaühistu

Paberipuiduturul kasvasid samuti kõikide sortide hinnad. Eriliselt tempokalt on jätkunud okaspuupuidu hinna kasv, mille keskmine hind tänaseks ületanud ka 72 € piiri. Tänaseid kase- ja okaspaberipuu hindu mitte kuidagi halvaks pidada ei saa ning suhteliselt heade palgi hindade juures on täna metsaomaniku väljavaated võimalikule metsatulule igati head.

Küttepuidu hind on erinevate perioodidega võrreldes nii tõusnud kui langenud mõne protsendipunkti piires. Hiljuti langenud juba aga alla 40 € piiri.

Loe veel samal teemal: puiduturu ülevaade

Seotud artikklid: