Metsainvestor Peetri blogi

Peeter on Metsaühistus kollektiivselt välja mõeldud tegelane, kelle abil kirjeldatakse konkreetsel metsamaal käivat tegevust selle kõikvõimalikes nüanssides.

Meie legendi kohaselt on Põlvamaal elava Peetri lähtekoht väike metsatükk, mille ta päris oma vanematelt. Teisalt on ta juba mõnda aega mõelnud metsamaa juurdeostmisele, sest senise metsa majandamisega on tekkinud nii kogemus kui julgus metsa investeerida. Ta on hiljuti astunud Metsaühistu liikmeks ja on saanud ühistust majandamisabi. See on omakorda lisanud julgust majandamisega pisut laiemalt tegelda.

Metsainvestor Peeter blogi. Metsaühistu
Metsaomanik Sander blogi. Metsaühistu

Metsaomanik Sanderi blogi

Väikemetsaomanik Sander kajastab oma tegemisi enda Põlvamaal asuvas metsas läbi reaalse metsaomaniku silmade.

Sanderi perele kuulub keskmine Põlvamaa metsaomand ehk veidi alla 6,2 hektari ja  sarnaselt tuhandele Põlvamaa metsaomanikule on ka tema ühistegevuse usku, kuuludes Põlvamaa Metsaühistusse.

Ilmselgelt nii väikese metsatukaga igapäevast leiba ta lauale ei too, kuid mets on talle pigem jõusaal ja hobi. Samas on mets siiski oluline ka väikese tuluallikana, kuna küttepuud tulevad omast metsast ja mis kõige peamine – oma laste ühe pensionisamba loodab Sander samuti oma metsast kasvatada.